Čelovka Fenix HP35R nebo HP35R SAR?
5.7.2024
Nejnovější čelovka Fenix HP35R přináší největší světelný výkon, jaký Fenix u čelovky dosud použil. Nabízí se ve dvou variantách HP35R a HP35R SAR. Jaký je v obou modelech rozdíl?
Shodné parametry
Čelovka disponuje dálkovým reflektorem s neutrálním odstínem světla 4500 K a a dvojicí menších reflektorů s širokým kuželem světla s teplým odstínem 3000K a vysokým CRI 94,5.
Teplé světlo lépe proniká mlhou, deštěm i sněžením, takže je skvělé za špatných povětrnostních podmínek, ale i při běžném použití je mnohem příjemnější na oči. Vysoké CRI (Color Rendering Index) širokého reflektoru zajišťuje vysokou věrnost barev. Celkově tedy čelovka vykresluje obraz realističtěji, nežli jiná světla. To vše při maximálním výkonu až 4000 lumenů s dosvitem až 450 metrů. Parametry jsou to vynikající.
HP35R SAR
K napájení používá Li-ion akumulátor s kapacitou 10000 mAh, který je umístěný v odděleném pouzdře na nastavitelném kabelu. Pouzdro lze nosit na zátylku, umístit na opasek, do kapsy a nebo batohu. Zvyšuje se tím komfort nošení a v zimě jsou baterie lépe chráněny proti mrazu. Bateriové pouzdro je vybaveno červeným světlem o výkonu až 20 lumenů, indikátorem nabití a nabíjecím USB-C konektorem. Nabíjecí USB-C konektor funguje zároveň i jako výstup, takže lze akumulátor využít i jako powerbanku pro nabíjení vašeho mobilního telefonu, GPS navigace a dalších USB zařízení.
Čelovka nabízí celkem 12 režimů výkonu. Vždy po 4 režimech v dálkovém, širokém a kombinovaném módu. V nejnižším režimu s 5 lumeny poskytuje výbornou výdrž až 500 hodin (tedy více než 20 dnů). Tělo čelovky je vyrobené ze slitiny hliníku používané v leteckém průmyslu, takže je zajištěno výborné chlazení a odolnost proti poškození. Tato vysoce výkonná čelovka s oddělenou baterií je navržena speciálně pro pátrací a záchranné operace, speleologii a pracovní použití, ale ocení ji i skialpinisté, musheři a nadšenci do dalších extrémních sportů a outdoorových aktivit.
Rozdílné nošení
Co se týká parametrů svícení, jsou oba modely tedy naprosto shodné.
Hlavní rozdíl je v možnostech nošení.
U čelovky HP35R zajišťuje pohodlné nošení na hlavě široký nylonový popruh s perforací, na jaký jsme zvyklí i u jiných čelovek Fenix a kabel mezi čelovkou a bateriemi je k popruhu uchycený dvěma úchytkami. Na přilbu lze čelovku nasadit s popruhy, uchytit prostřednictvím nalepovacího držáku ALG-03 nebo můžeme použít držák ALG-04 v případě NVG uchycení.
Vlevo HP35R SAR s popruhem k uchycení na přilbu, vpravo HP35R s univerzálním nylonovým prodyšným popruhem pro nošení i na hlavě.
Čelovku s přívlastkem SAR (Search and Rescue) je možné nosit pouze na přilbě. Uchycení se provádí buď přes nehořlavý gumový popruh jištěný čtyřmi háčky proti sklouznutí nebo je možná přímá NVG montáž prostřednictvím v zadní straně čelovky integrovaného bajonetu kompatibilního s NVG.
Vlevo HP35R SAR, vpravo HP35R.
Vlevo HP35R s navléknutým nylonovým popruhem, vpravo HP35R SAR s popruhem z nehořlavé gumy a integrovaným NVG bajonetem.
Takže která je ta pravá?
Rozhodnutí, kterou ze dvou variant zvolit, se zdá být jednoduché. Univerzální model s možností nosit i bez přilby nebo SAR variantu pouze na přilbu, ale s nehořlavým popruhem a možností přímé NVG montáže?
Pokud si přeci jen nejste jisti výběrem, nejjednodušší co můžete udělat, je kontaktovat nás. Rádi vám poradíme telefonicky nebo na on line chatu, zodpovíme emailové dotazy a v neposlední řadě vás také rádi uvítáme v našem kamenném obchodě.